Op woensdag 21 januari 2026 nemen Wim en Peter je mee op een inspirerende reis door het universum. Samen duik je in op allerlei leuke weetjes, vragen en wonderlijke verschijnselen die de ruimte zo fascinerend maken.
Peter van Iersel, secretaris van astronomie vereniging WEGA, laat je zien wat er op dit moment allemaal aan de hemel te ontdekken valt. Waar moet je kijken? Wat zie je precies?
Wim Holwerda neemt je vervolgens mee langs allerlei intrigerende waarom-, hoe- en wat vragen. Waarom zijn er eigenlijk maanfasen? Wat maakt een maan een ‘supermaan’? Waarom hebben sterren verschillende kleuren? En waarom twinkelen ze? Ook leer je meer over bekende sterrenbeelden en hun plek aan de hemel.
Is de avond helder? Dan wordt het nóg bijzonderder: met een aantal telescopen kun je een blik werpen op bijvoorbeeld de planeet Jupiter en de Plejaden, een schitterende sterrenhoop. Een unieke kans om de sterrenhemel van dichtbij te ervaren.
Wanneer? Woensdag 21 januari
Tijd: 19:30 – 21:30 uur
Locatie: IVN-gebouw ‘De Groene Huiskamer’ in het Spoorpark
Toegang is gratis, een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld.
Aanmelden verplicht via IVN




